Digitální stomatologie

 

CO je CAD/CAM?

CAD/ CAM odkazuje na software používaný jak pro design, tak pro  zubní frézu. CAD (Computer Aided Design) zahrnuje digitální skenování a navrhování protetiky, zatímco CAM (Computer Aided Manufacturing) je proces odesílání konečných modelů do výstupního zařízení a jejich výroba prostřednictvím frézování nebo 3D tisku.

V praxi to znamená ,že se nejprve v ordinaci zhotoví digitální otisk pomocí intraorálního skeneru Medit i 500. Je to poměrně rychlá a velmi přesná otiskovací metoda vhodná zejména pro pacienty s vysokým dávivým reflexem. Následně pomocí  laboratorního programu Exocad navrhnu výslednou protetickou práci ( inley , onley , korunka , můstek ). Výroba  vlastní práce probíhá v ordinační 5-osé fréze Roland (s mokrým chlazením) z preformovaného keramického bločku. Výslednou práci ještě dobarvuji pokud je potřeba barvami Ivocolor  a na závěr opatřím glazurou pro dosažení lesklého a hladkého povrchu prací. Vypalování probíhá ve vypalovací peci Programat P 310 .

Výsledné práce jsou nesmírně přesné s vynikajícím estetickým výsledkem. Za zmínku stojí i dlouhá životnost která je dána jak použitým keramickým materiálem tak zejména vysokou přesností.

 

Ordinační doba

PO 8:30 - 15:30
ÚT 8:30 - 15:30
ST 11:00 - 16:30
ČT 8:30 - 15:30
8:30 - 13:30
SO - NE Neordinujeme

Při akutním problému nebo pokud se budete chtít objednat, pište sms na uvedené telef. číslo 775 39 00 39 a my se Vám ozveme.

Objednání

Pro prohlídku zubů se objednejte na

Curaprox

Profesionální péče o Vaše zuby. Švýcarská kvalita. Doporučujeme pro naše pacienty.